niedziela, sierpień 19, 2018

Konferencja

język polski  english language 

Program

DZIEŃ PIERWSZY - 24 CZERWCA 2014

08.30-09.00

Rejestracja uczestników i pobranie materiałów konferencyjnych

09.00-09.10

Otwarcie Konferencji

09.10-10.00

Sesja Plenarna I (Referaty zamówione)

Przewodniczący sesji: Dyrcz Czesław (Akademia Marynarki Wojennej)

09.10-09.20

Referat zamówiony (Biuro Bezpieczeństwa Narodowego)

09.20-09.30

Referat zamówiony (Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych)

09.30-09.40

Referat zamówiony (Akademia Obrony Narodowej)

09.40-09.50

Referat zamówiony (Ambasador Francji w Polsce)

09.50-10.00

Referat zamówiony (OBR Centrum Techniki Morskiej S.A.)

10.00-10.15

Przerwa kawowa

10.15-12.00

Sesja referatowa I Morskie Systemy Walki Systemy uzbrojenia (sensory, efektory)

Przewodniczący sesji: Małecki Józef (Akademia Marynarki Wojennej)

10.15-10.30

Raubenheimer Francois

Laser warning for naval platforms
(Saab Grintek Defence)

10.30-10.45

Dekkers Ric

 

Polonization of Polish Navy programms Swordfish and Heron (Damen Schelde Naval Shipbuilding)

10.45-11.00

Gustafsson Hans, Tjernström Peter, Löfström Stefan

Assessment of Vulnerability, Lethality and Protection Level
in a Naval Environment
(BAE Systems Bofors AB)

11.00-11.15

Uczciwek Jerzy, Ryngwelski Marcin

Wybrane aspekty projektowania i budowy systemów
dla nowoczesnego okrętu przeciwminowego
(OBR CTM S.A.)

11.15-11.30

Gerigk Mirosław

Innowacyjne jednostki i obiekty pływające i ich znaczenie
dla obronności Państwa

(Politechnika Gdańska)

11.30-11.45

Dobkowski Jan Tadeusz,
Szarkowski Franciszek, Polański Paweł

Elektromagnetyczne i magnetyczne systemy
do reakwizycji min morskich
(OBR CTM S.A.)

11.45-12.00

Bengtsson Björn

The modern anti-ship missile in future naval warfare

12.00-13.00

Czas na zwiedzanie Targów Balt Military EXPO

13.00-14.00

Obiad

14.00-15.30

Sesja referatowa II Morskie Systemy Walki Platformy morskie, powietrzne, brzegowe
(bezzałogowe, załogowe)

Przewodniczący sesji: Dobkowski Jan T. (OBR Centrum Techniki Morskiej S.A.)

14.00-14.15

Zarychta Stanisław, Szumielewicz Krzysztof

Wykorzystanie systemów optoelektronicznych i bezzałogowych statków powietrznych do prowadzenia monitoringu
i zabezpieczenia działań bojowych na akwenach morskich (Centrum Operacji Morskich-Dowództwo Komponentu Morskiego)

14.15-14.30

Bogdanis Georgis

Bezzałogowe platformy mobilne dual-use

(MICROSYSTEM Sp. z o.o./
Europejski Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego)

14.30-14.45

Malawski Marek

Morskie systemy bezzałogowe, charakterystyka
i zastosowanie bojowe
(Ministerstwo Obrony Narodowej)

14.45-15.00

Dobkowski Jan Tadeusz

Autonomiczne platformy morskie wspierające działania okrętów w działaniach przeciwminowych
(OBR CTM S.A.)

15.00-15.15

Chruściel Tadeusz,
Ciba Ewelina,
Sauer Tomasz

Wpływ profilu misji na możliwości operacyjne pojazdu podwodnego
(Politechnika Gdańska)

15.15-15.30

Rugała Ryszard

Jak rozumieć "autonomiczność" w Autonomicznych Platformach Nawodnych
(OBR CTM S.A.)

15.30-15.45

Przerwa kawowa

15.45-17.15

Sesja referatowa III System Bezpieczeństwa Morskiego Współdziałanie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na morzu

Przewodniczący sesji: Glen Andrzej (Akademia Obrony Narodowej)

15.45-16.00

Scheffs Waldemar

Założenia dla okrętowego systemu rozpoznania w działaniach
o charakterze sieciocentrycznym
(AON)

16.00-16.15

Kustra Witold

Zarządzanie bezpieczeństwem morskim państwa
(AON)

16.15-16.30

Sigler James

Architecting Naval Solutions Affordable Secure
Coastlines and Seas
(Raytheon Anschuetz GmbH)

16.30-16.45

Duesing Torsten

Naval Threats and Requirements – an ESM solution
(Plath GmbH)

16.45-17.00

Galas Jacek,
Litwin Dariusz,
ocki Narcyz, Jaroszewicz Zbigniew, Scheffs Waldemar,
Kus Andrzej,
Pazderski Eugeniusz,
Gajewski Andrzej

Nowe koncepcje rozwoju szerokopaskowych systemów analizy
i rozpoznania radioelektronicznego na potrzeby systemu rozpoznania okrętu
(Instytut Optyki Stosowanej, AON, UMK)

18.00-02.00

Spotkanie Integracyjne wystawców BALT MILITARY EXPO i uczestników Konferencji NATCON
Amber Expo (Hala Wystawiennicza C)

 

DZIEŃ PIERWSZY - 24 CZERWCA 2014 - SESJA RÓWNOLEGŁA

15.45-17.00

Sesja referatowa III A Morskie Systemy Walki Platformy morskie, powietrzne, brzegowe (bezzałogowe, załogowe)

Przewodniczący sesji: Malawski Marek (Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych)

15.45-16.00

Dumont Jean-Brice

Future Vertical lift solution in Defense and Homeland security through high speed hybrid configuration
as seen by Airbus Helicopters
(CTO Airbus Helicopter)

16.00-16.15

Wójcik Sławomir,

Brzęczek Józef

M-28 jako uniwersalna lotnicza platforma dowodzenia
i rozpoznania morskiego C2/MPA
(PZL Mielec Sp. z o.o.)

16.15-16.30

Wołejsza Zbigniew,
Guła Paweł,
Loroch Leszek,
Wołoszyn Mirosław,
Marszal Jacek

Bezzałogowy śmigłowiec ILX-27 dla potrzeb MW RP
(Instytut Lotnictwa, Politechnika Gdańska)

16.30-16.45

Witkowski Zenon

PZL-Świdnik” S.A.i AgustaWestland – Najnowocześniejsze Technologie Morskie w Lotnictwie
(PZL Świdnik S.A., AgustaWestland)

16.45-17.00

Gnarowski Włodzimierz, Zdrojewski Wojciech,
Pokorski Michał,
Ćmil Michał,
Araszkiewicz Piotr

Bezzałogowy samolot hybrydowy
powietrzno-podwodny
(Instytut Lotnictwa)

 

DZIEŃ DRUGI - 25 CZERWCA 2014

09.00-10.15

Sesja plenarna II - (Referaty Zamówione)

Przewodniczący sesji: Kilian Andrzej (OBR Centrum Techniki Morskiej S.A.)

09.00-09.15

Referat zamówiony (Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju)

09.15-09.30

Referat zamówiony (Ministerstwo Spraw Zagranicznych)

09.30-09.45

Referat Zamówiony (Inspektor Generalny Marynarki Wojennej Francji)

09.45-09.55

Referat zamówiony (Politechnika Gdańska)

09.55-10.05

Referat zamówiony (Wojskowa Akademia Techniczna)

10.05-10.15

Referat zamówiony (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych)

10.15-10.30

Przerwa Kawowa

10.30-12.00

Sesja referatowa IV
Morskie Systemy Walki
Systemy uzbrojenia (sensory, efektory)

Przewodniczący sesji: Uczciwek Jerzy (OBR Centrum Techniki Morskiej S.A.)

10.30-10.45

Ozegowski Michael, Gampe Ralf

The ISUS Combat System - One product for all
clases of submarines
(Atlas Elektronik GmbH)

10.45-11.00

Dobkowski Jan Tadeusz,
Polański Paweł, Skowroński Grzegorz

Bezzałogowy modułowy lekki
akustyczno-elektromagnetyczny system trałowy
(OBR CTM S.A.)

11.00-11.15

Stefaniak Andrzej

Systemy obrony bezpośredniej (przeciwrakietowej
i przeciwtorpedowej) typu hard kill i soft kill dla okrętów bojowych klasy Korweta (OPV) i okrętów OPM
(OBR CTM S.A.)

11.15-11.30

Witkiewicz Tomasz, Cichocki Adam, Chmieliński Mirosław

Uzbrojenie rakietowe okrętów podwodnych (pociski nie balistyczne)
(3 FO, AMW)

11.30-11.45

Mesnet Xavier

Key challenges in operational and industrial domains for subs-
How to match them?
(DCNS-former CO)

11.45-12.00

Dąbrowski Tomasz, Mirosław Tomasz

Problemy wykorzystania głowic obserwacyjnych jako sensorów
do zdalnego sterowania bezzałogowymi platformami morskimi
(PCO S.A.)

12.00-12.15

Przerwa kawowa

12.15-13.45

Sesja referatowa V Morskie Systemy Walki Systemy C4ISR (dowodzenie i łączność, obserwacja i rozpoznanie, nawigacja)

Przewodniczący sesji: Mierczyk Zygmunt (Wojskowa Akademia Techniczna)

12.15-12.30

Wallander Bo

New radars for future naval requirements
(SAAB AB)

12.30-12.45

Błaś Mariusz,
Stępień Jarosław

Adaptacyjna platforma dostępowa integrująca pracę urządzeń nadawczo - odbiorczych z antenowymi a wymagania niezawodnościowe
(OBR CTM S.A.)

12.45-13.00

Marzec Michał,
Wajszczyk Bronisław, Dobrzyński Paweł

Sanityzacja informacji wymienianej pomiędzy systemami dowodzenia o różnych klauzulach bezpieczeństwa
(FILBICO Sp. z o.o., WAT)

13.00-13.15

Marczak Andrzej

Oprogramowanie i sprzęt w technologii radia programowalnego (Politechnika Gdańska)

13.15-13.30

Dobrzyński Paweł,
Lipski Stanisław, Śmietański Waldemar

O pewnych problemach systemu łączności awaryjnej ZSyD
i kierowania ogniem w przeciwlotniczym systemie osłony bazy lotniczej PILICA
(WAT)

13.30-13.45

Dammrich Joerg

State of the art Navigation equipment for submarines
(Raytheon Anschuetz GmbH)

13.45-14.30

Obiad

14.30-15.45

Sesja referatowa VI
Morskie Systemy Walki Systemy C4ISR (dowodzenie i łączność, obserwacja i rozpoznanie, nawigacja)

Przewodniczący sesji: Katulski Ryszard (Politechnika Gdańska)

14.30-14.45

Kolb Hans-Joachim, Kranich Holger,
Uebler Ulla

Smart SIGINT Solutions in these times (MEDAV GmbH)

14.45-15.00

Pietkiewicz Tadeusz, Szugajew Marcin, Wajszczyk Bronisław

Przetwarzanie informacji o sygnałach radarowych emitowanych przez platformy powietrzne w zautomatyzowanym systemie rozpoznania elektronicznego
(WAT)

15.00-15.15

Pakieser Jerzy,
Stępień Jarosław, Wiśniewski Marcin, Wojtkowiak Jacek

Nowe rozwiązania OBR CTM S.A. z obszaru transmisji danych
w sieciach radiowych, na potrzeby narodowych systemów C4ISR
(OBR CTM S.A.)

15.15-15.30

Czapliński Maciej

Zintegrowany system łączności dla okrętów MW
(KenBit s.j.)

15.30-15.45

Korpusik Janusz

Key Features of X-band
(Airbus Defence and Space)

15.45-16.00

Przerwa Kawowa

16.00-17.00

Sesja referatowa VII
Eksploatacja Techniki Morskiej
Systemy informatyczne, uzbrojenie i sprzęt specjalistyczny

Przewodniczący sesji: Wiśniewski Marcin (OBR Centrum Techniki Morskiej S.A.)

16.00-16.15

Horoszkiewicz Jadwiga, Pauluk Mariusz,
Przybyło Jaromir,
Rabenda Rafał,
Sury Anna

Projektowanie certyfikowalnych systemów awionicznych do sterowania kokpitami
(Technika Obliczeniowa S.A., AGH)

16.15-16.30

Oleś Grzegorz

Zastosowanie BigData czyli mechanizmów masowego przetwarzania i analizy danych w systemach bezpieczeństwa logistyki i obrony
(IBM Software Group)

16.30-16.45

Gilski Przemysław,
Katulski Ryszard J., Sadowski Jarosław, Stefański Jacek

Przegląd technologii lokalizowania osób/obiektów
w środowiskach zamkniętych
(Politechnika Gdańska)

16.45-17.00

Pietraszek Marek

Bazy danych IHS Fairplay
(IHS Jane's/IHS Fairplay/MP-LMD)

17.00-18.00

Przejazd na pokaz działań antyterrorystycznych i ratowniczych na wodach morskiego portu Gdynia

18.00-19.00

Pokaz działań antyterrorystycznych i ratowniczych na wodach morskiego portu Gdynia

19.00-19.30

Przejście uczestników Konferencji NATCON i zaproszonych gości z morskiego portu Gdynia do Klubu Marynarki Wojennej "Riwiera"

19.30-23.00

Spotkanie Integracyjne uczestników konferencji NATCON
i zaproszonych gości. Klub Marynarki Wojennej „Riwiera”

 

DZIEŃ DRUGI - 25 CZERWCA 2014 - SESJA RÓWNOLEGŁA

10.30-12.00

Sesja referatowa IVA System Bezpieczeństwa Morskiego
Bezpieczeństwo i ochrona żeglugi

Przewodniczący sesji: Dilling Janusz (Polski Rejestr Statków S.A.)

10.30-10.45

Hac Benedykt

Morskie farmy wiatrowe - wsparcie czy zagrożenie dla obrony morskich obszarów RP
(Instytut Morski w Gdańsku)

10.45-11.00

Rutkiewicz Bartosz

Przestrzeganie przepisów na polskich obszarach morskich - sprawowanie nadzoru i egzekwowanie prawa
(MOSG)

11.00-11.15

Dilling Janusz

Współczesne standardy bezpieczeństwa okrętów wojennych
w świetle zagrożeń żeglugi i miejsc bazowania
(PRS S.A.)

11.15-11.30

Łaba Krzysztof

Rola Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w rozwoju techniki i technologii zwiększających bezpieczeństwo państwa
(NCBiR)

11.30-11.45

Pawłowski Maciej

Współczesne podejście do stateczności okrętów
(PRS S.A.)

11.45-12.00

Szachoń-Pszenny Anna

Działania Unii Europejskiej w celu zapewnienia bezpieczeństwa na morskich granicach zewnętrznych
(KUL)

12.00-12.15

Przerwa kawowa

12.15-13.45

Sesja referatowa VA System Bezpieczeństwa Morskiego
Monitorowanie obszarów morskich

Przewodniczący sesji: Chodkiewicz Henryk (OBR Centrum Techniki Morskiej S.A.)

12.15-12.30

Szczepaniak Piotr

Recognition of Objects of Predefined Shapes using Active Contour Approach
(Politechnika Łódzka)

12.30-12.45

Pietkiewicz Tadeusz

Rozpoznawanie obiektów morskich na podstawie obrazu FLIR
z wykorzystanie algorytmów klasyfikacji i fuzji informacji
(WAT)

12.45-13.00

Czapiewska Agnieszka, Sadowski Jarosław

Porównanie nowego algorytmu wyznaczania położenia obiektów
w środowisku wewnątrzbudynkowym do algorytmu Chana
(Politechnika Gdańska)

13.00-13.15

Kowalewski Marek,
Dera Jerzy,
Darecki Mirosław,
Ostrowska Mirosława, Woźniak Bogdan

System Operacyjny satelitarnej kontroli środowiska Morza Bałtyckiego (SO SatBałtyk) (Instytut Oceanologii PAN)

13.15-13.30

Janowski Tadeusz, Porosińska Edyta,
Musiał Michał

Hydroakustyczna antena pasywna w technologii sieciowej
z rozproszoną inteligencją
(OBR CTM S.A.)

13.30-13.45

Rajchowski Piotr

Analiza ograniczeń technologicznych systemów lokalizacji inercyjnej
(Politechnika Gdańska)

13.45-14.30

Obiad

 

DZIEŃ TRZECI - 26 CZERWCA 2014

09.00-10.15

Sesja referatowa VIII
System Bezpieczeństwa Morskiego
Ochrona portów i infrastruktury krytycznej

Przewodniczący sesji: Stocki Piotr (Morski Oddział Straży Granicznej)

09.00-09.15

Drzewowski Marek, Stefaniak Grzegorz

Rola urządzeń rentgenowskich w ogólnym systemie bezpieczeństwa i ochrony polskich portów morskich
(Izba Celna w Gdyni)

09.15-09.30

Wosek Wojciech

Implikacje współistnienia portu i aglomeracji nadmorskiej
w obszarze bezpieczeństwa - rola i zadania Policji
(WSAiB)

09.30-09.45

Szustakowski Mieczysław, Życzkowski Marek,
Gloza Ignacy,
Kastek Mariusz

Autonomiczny system ochrony wydzielonych
obiektów lądowo - morskich
(WAT, AMW)

09.45-10.00

Pozański Przemysław, Grabowski Mieczysław

Pneumatyczny system przeciwdziałania terrorystycznym zagrożeniom ze strony nurków
(OBR CTM S.A.)

10.00-10.15

Hahami Meir

Protecting Critical coastal and offshore infrastructure
from underwater threats
(DSIT Solutions)

10.15-10.30

Przerwa kawowa

10.30-11.30

Sesja referatowa IX
Eksploatacja Techniki Morskiej
Badania i certyfikacja wyrobów w zakresie Obronności
i Bezpieczeństwa

Przewodniczący sesji: Gołyga Mirosław (Akademia Marynarki Wojennej)

10.30-10.45

Chodkiewicz Henryk

Kompleksowa amortyzacja przeciwudarowa i przeciwdrganiowa mechanizmów i urządzeń okrętowych jako jedna z metod obrony biernej okrętu
(OBR CTM S.A.)

10.45-11.00

Dobrzyński Paweł, Wajszczyk Bronisław

Problematyka badań zautomatyzowanych systemów aparatury dowodzenia na przykładzie aparatury dowodzenia Przeciwlotniczego Systemu Rakietowo - Artyleryjskiego osłony bazy lotniczej PILICA
(WAT)

11.00-11.15

Namiotko Rafał, Kaczmarek Andrzej

Założenia do projektowania instalacji, urządzeń i systemów na nowobudowane jednostki pływające Marynarki Wojennej w zakresie czynników środowiskowych i kompatybilności elektromagnetycznej
(OBR CTM S.A.)

11.15-11.30

Kubisiak Szymon, Chmieliński Mirosław, Gołyga Mirosław

Diagnostyka stanu technicznego luf artyleryjskich przy
wykorzystaniu wideoskopu
(Olympus Polska Sp. z o.o., AMW)

11.30-11.45

Przerwa kawowa

11.45-13.00

Sesja referatowa X
Eksploatacja Techniki Morskiej Systemy symulacyjne i trenażery

Przewodniczący sesji: Kobierski Jan (Akademia Marynarki Wojennej)

11.45-12.00

Haberek Roman, Kasprzycki Olaf, Chmieliński Mirosław

Możliwości systemu symulacji trójwymiarowych modeli uzbrojenia morskiego do szkolenia w Marynarce Wojennej RP (Autocomp Management Sp. z o. o., AMW)

12.00-12.15

Stopniak Maciej,
Trzeciak Grzegorz, Chmieliński Mirosław

Symulator wsparcia ogniowego - Nowoczesny system symulacyjny dla Sił Zbrojnych RP
(Bohemia Interactive Simulations Sp. z o.o., AMW)

12.15-12.30

Kobierski Jan,
Chmieliński Mirosław, Haberek Roman, Kasprzycki Olaf

Koncepcja szkolenia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na systemie szkolno-treningowym PPZR GROM
(Autocomp Management Sp z o.o., AMW)

12.30-12.45

Kobierski Jan,
Chmieliński Mirosław, Bielawski Krzysztof, Szagała Dariusz

Innowacyjne rozwiązania trenażera morskiego zestawu rakietowo - artyleryjskiego dla Marynarki Wojennej RP
(AMW, Arex Sp. z o. o.)

12.45-13.00

Kobierski Jan,
Chmieliński Mirosław, Mroziński Lesław,
Gołyga Mirosław

Trendy i nowe możliwości kształcenia inżynierów w Akademii Marynarki Wojennej
(AMW)

13.00-13.30

Rozdanie wyróżnień za najbardziej nowatorski referat wygłoszony podczas konferencji
Podsumowanie i zakończenie konferencji

13.30-14.30

Obiad

Media Społecznościowe
  • Facebook

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Akceptuje pliki cookie na tej stronie